نوبت دهی آنلاین

نوبت دهی آنلاین دکتر میر مصطفی سادات

مراکز درمانی

بیمارستان آتیه

بیمارستان آتیه، مرکز درمانی دکتر میر مصطفی سادات

نام مرکز درمانی: بیمارستان آتیه

آدرس: تهران،...

بیمارستان بهمن

بیمارستان بهمن، مرکز درمانی دکتر میر مصطفی سادات

نام مرکز درمانی: بیمارستان بهمن

آدرس: تهران،...

بیمارستان سینا

بیمارستان سینا، مرکز درمانی دکتر میر مصطفی سادات

نام مرکز درمانی: بیمارستان سینا

آدرس: تهران،...

بیمارستان خاتم الانبیا

بیمارستان خاتم الانبیا، مرکز درمانی دکتر میر مصطفی سادات

نام مرکز درمانی: بیمارستان...

خدمات

درمان های دستی:
در این روش درمان گر از تکنیک های خاص دستی بشکل متبحرانه ای استفاده می کند تا بتواند اولا مشکلات ساختارهای مفصلی و بافت نرم ( مانند عروق،اعصاب و عضلات) را در کنار آزمایشات پاراکیلینیکی بخوبی تشخیص داده و در درجه بعد موجبات کاهش درد و التهاب، افزایش دامنه حرکتی، ایجاد ریلکسیشن، بهبود ترمیم بافت انقباضی و غیر-انقباضی ،بهبود انعطاف پذیری را فراهم سازد.
در این مرکز فیزیوتراپی از روش های موسوم به مانیپولاسیون و موبیلیزیشن مفاصل ستون فقرات و اندام ها، عضلات و اعصاب در کنار سایر روش های درمانی به نحو مقتضی بهره می جوییم تا در برگشت عملکرد و حرکت طبیعی بدن به بیمار کمک کنیم.

p1

تکنیک های نوار بندی:
تکنیک های نوار بندی (kinesio taping) از طریق تاثیر بر روی گیرنده های سیستم حسی پیکری که در روی پوست منتشر هستند و نیز از طریق کاهش درد ناشی از ضایعات ارتوپدیک و آسیب های عصبی-عضلانی موجبات برگشت حرکات طبیعی بدن را فراهم می سازند. همچنین روش نوار بندی که توسط درمان گر انتخاب می شود می تواند در تخلیه مایع لنف به بیماران دچار مشکلات عروقی کمک کننده باشد.
در این مرکز تکنیک نوار بندی برای هر شخص متناسب با ضایعه ایجاد شده برای وی انتخاب می شود و در کنار تجویز تمرین حرکتی مناسب طرح درمانی کامل میشود. استفاده صحیح از این روش در کنار سایر تکنیک ها می تواند در کاهش علایم بیماران دچار زانو درد، کمر و گردن درد، ضایعات نواحی کمربند شانه ای کمک کننده باشد.

p2 p3

 

شوک ویو تراپی:
این نوع درمان نه تنها در کاهش علایم بیماری موثر است بلکه مستقیما بر پروسه های پاتوفیزیولوژیک درد و التهاب در بافت هدف تداخل کرده از این طریق بر روی برداشت بافت اسکار و ترمیم آسیبهای تاندونی، عضلانی و یا رباط ها تاثیرگذار است.
اثرات درمان بوسیله شوک ویو در طیف وسیعی از بیماری های مزمن مثل خار پاشنه ، التهاب تاندون آشیل، دردهای زانو و لگن ثابت شده است. استفاده از روش های تلفیقی نظیر تمرینات کششی و تقویتی بدنبال شاکویوتراپی اغلب نتایج شگفت انگیزی در ترمیم ضایعات مزمن بافت نرم به همراه دارد. در این مرکز از نسل جدید و پیشرفته تکنولوژی دستگاه های شاک ویو در دنیا (storz company) توسط متخصصین مرکز استفاده می شود.
بیماری های زیر غالبا پاسخ مناسبی به شوک ویو تراپی می دهند:
- سندرم تونل مچ دست ( carpal tunnel syndrome)
- التهاب تاندون های اطراف شصت دست (DeQuervans tenosynovitis)
- سندروم درد کنار ران(IT band syndrome)
- آرنج تنیس بازان/گلف بازان ( tennis/golf elbow)
- خار پاشنه(heel spur, plantar fasciitis)
- اسکار های بعد از عمل جراحی ( post-surgical scarring)
- فیبروز های بعد از ضایعه (post-traumatic fibrosis)
- کشیدگی های عضلانی
- التهاب های تاندونی (مچ دست، عضلات چرخاننده شانه، عضله چهار سر، آشیل)
- انگشت ماشه ای(trigger finger)
- انواع بورسیت ها

p4

تحریکات الکتریکی در درمان فیزیکی
ممکن است قبلا مطالبی درباره الکتروتراپی شنیده باشید ولی این تمام فیزیوتراپی نیست بلکه تنها یکی از روش های مورد استفاده در درمان فیزیکی است که در این مرکز به آن مبادرت ورزیده می شود. هدف استفاده از چنین درمانی قطع یا کند کردن ارسال پیام های درد به سیستم مغزی است. همچنین می توان از چنین تحریکاتی برای سرعت دادن به روند ترمیم بافت استفاده کرد.
دستگاههای تحریکی در انواع مختلف ایمپالس های الکتریکی را از طریق سیم ها و الکترود های مربوطه به پوست ناحیه دردناک منتقل می کنند که حسی شبیه به سوزن سوزن شدن دارند.بنا بر این بارهای الکتریکی با شدت بسیار کم از بافت ،جریان گردش خون و اعصاب ناحیه درگیر عبور کرده و آنها را به نحو مقتضی متاثر میسازند.از جمله اثرات تحریکات الکتریکی می توان به تحریک سیستم عصبی برای ترشح هورمون های شبه مورفینی طبیعی بدن نظیر اندورفین ها و انکفالین ها اشاره کرد.
بر خلاف بسیاری از داروهای ضد درد استفاده از تحریکات الکتریکی بهیچ عنوان اعتیاد آور نیست و بسته به نوع تحریک می تواند حتی تا چندین ساعت در روز مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین عوارض آن بسیاراندک است که بسته بنظر درمانگر فرد مبتلا برای این درمان کاندید می شود. اهداف عمده در اعمال چنین تحریکاتی شامل:کاهش درد، تحریک عضله به منظور جلوگیری از کاهش قدرت آن، بهبود دامنه حرکتی مفصل،افزایش جریان گردش خون موضعی و کاهش ادم ناحیه میباشد .
در این مرکز از بروز ترین تجهیزات الکتروتراپی نظیر therapy vaccumed interferential، acupuncture-like tens، ultrasound therapy،infera-red heat therapy در کنار سایر روش های درمانی استفاده می شود.

p5 p6

 

کشش ستون فقرات:
این نوع درمان می تواند به شکل دستی یا مکانیکی انجام بشود. متعاقب استفاده از کشش ،راستای ستون فقرات به شکل مناسب خود نزدیک شده و فشار از روی مفاصل مهره ها برداشته می شود.برای مقابله با اثر فشردگی جاذبه زمین، عضلات و استخوان های پشت را می توان تحت کشش قرار داد. اگر از این روش به شکل صحیح استفاده بشود فضای بین مهره ای وسیع تر شده و در نتیجه فشار از روی ساختارهای بین مهره ای برداشته می شود. افرادی که دچار فتق دیسک بین مهره ای شده اند یا از بیماری های تخریبی دیسک/ مفاصل ستون فقرات و گیر افتادگی اعصاب نظیر سیاتیک رنج می برند می توانند کاندید این نوع درمان باشند. گاها بعضی از بیماران در حین کشش یا کمی بعد از درمان مقداری اسپاسم عضلانی یا درد در نواحی مورد درمان را گزارش می کنند که این مورد به عنوان عارضه کشش برای مدت کوتاهی بعد از درمان معمول است.
بهر حال کشش ستون فقرات برای تمام بیماران مناسب نیست و بنا به تصمیم درمانگر و در نظر گرفتن میزان منفعت به عوارض احتمالی شخص کاندید این درمان می شود.
بمنظور برگشت دامنه حرکات طبیعی مفاصل ستون فقرات ،افزایش خون رسانی - اکسیژن رسانی به عضلات، رباط ها و دیسک بین مهره ای به طریقی کاملا موثر و ایمن ، علاوه بر کشش معمول ستون فقرات در این مرکز از تخت های غلتکی ستون فقرات استفاده می شود که مکمل بسیار خوبی در کنار درمان های دستی می باشد.

p7

لیزر درمانی:
لیزر درمانی ، درمانی غیر تهاجمی است که در آن با استفاده از امواج نور با طول موجی خاص انرژی قابل توجهی به بافت آسیب دیده منتقل میشود که در فیزیوتراپی برای کاهش دردهای حاد یا مزمن و همچنین کمک به ترمیم بافت نرم نظیرزخم پوست ،رباط ها، مفاصل و غیره می تواند مثمر ثمر واقع شود.
وقتی این پرتو های نور با طول موج مشخص به ناحیه خاصی از بدن تابیده می شوند ، تغییرات فیزیولوژیکی در سطح سلولی به وجود می آید که به آن photobiostimulation گفته می شود. بر خلاف لیزر های جراحی، لیزر های مورد استفاده در فیزیوتراپی براحتی از پوست عبور می کنند بدون اینکه باعث ایجاد شکست یا ناراحتی در پوست شوند. تعداد جلسات درمان بسته به نوع عارضه تعریف می شود اما بطور کلی برای آسیب های حاد حداقل 6 جلسه و برای آسیب های نوع مزمن بین 10 تا 15 جلسه در نظر گرفته می شود.
لیزر درمانی در این مرکز به کمک بروز ترین تکنولوژی در این زمینه انجام می شود. توان بالای پرتو های خروجی باعث رسیدن فوتون های اشعه لیزر به عمق مورد نظر می شود.
منافع حاصله از چنین درمانی شامل موارد زیر است :
1- کاهش زمان طول درمان- تسریع روند تولید و رشد سلولی در بافت آسیب دیده
2- بهبود متابولیسم بافت آسیب دیده- تاثیر بر روی فعالیت متابولیکی و یا افزایش آن در سلول های آسیب دیده
3- موثر در کاهش درد- کاهش تورم ناشی از التهاب یا کوفتگی
4- کمک به افزایش جریان گردش خون در اطراف سلول آسیب دیده
5- کاهش تشکیل بافت اسکار ناشی از سوختگی ها ،جراحی ها و ...

p8

مغناطیس درمانی (magnetotherapy):
تمام انرژی موجود در طبیعت از نوع الکترومغناطیس است و بدون تبادل انرژی الکترومغناطیس بین سلول ها، اتفاقی در بدن پیش نخواهد رفت. مثلا در نوارهای الکتروکاردیوگرام و الکتروانسفالوگرام فعالیت الکترومغناطیسی سلول های بترتیب قلبی و مغزی سنجیده می شوند. انرژی الکترومغناطیسی واکنش های بیوشیمیایی بدن ما را کنترل می کند. قطع این انرژی در سلول ها باعث اختلال در متابولیسم سلولی می شود، و بدیهی است که اگر سلول های ما سالم نباشد تمام یا دست کم قسمتی از بدن ما توانایی فعالیت نرمال خود را از دست خواهد داد.
در این نوع درمان قسمتی از بدن تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار می گیرد. القای این میدان با پارامترهای مشخص باعث ایجاد تغییرات متابولیسمی در سطح سلولی و مولکولی بافت مورد نظر می شود، تبادل یونی را بهبود بخشیده ، اکسیژن رسانی و خون رسانی به بافت مورد نظر را افزایش می دهد. البته توجه به این نکته حایز اهمیت است که باید بین این نوع میدان های الکترومغناطیس که برای اهداف درمانی کاربرد دارند و سایر تجهیزات ساخت بشر مثل تجهیزات مخابراتی یا اجاق های میکرو ویو که برای بدن مضر هستند تفکیک قایل شد.
تجهیزات مغناطیس درمانی که در این مرکز استفاده می شود بسیار ایمن بوده و در محدوده فرکانسی و از لحاظ شدت میدان، منطبق با حوزه فعالیتی ساختار های حیاتی بدن نظیر قلب، مغز عمل می کند. بعضی از اثرات مغناطیس درمانی در بدن شامل موارد زیر می باشند: افزایش جریان گردش خون، بهبود عملکرد عضلانی از طریق تاثیر روی الکترولیت ها و روند تولید ATP، کاهش التهاب مفاصل، کاهش استرس، ترمیم استخوان، افزایش سطح اکسیژن خون، تحریک سیستم ایمنی بدن، کمک به بهبود عملکرد اعصاب و...
لازم بذکر است که استفاده از این نوع مداخله به عنوان درمان مکمل در کنار سایر درمان های اصلی برای بیماری مورد نظر لحاظ می شود و به هیچ عنوان جایگزین آن نمی شود.

p9 p10

آموزش حفظ وضعیت صحیح (postural education):

پوسچر و وضعیت بدنی هر فرد روی نحوه فعالیت های او تاثیر گذار است. آموزش اتخاذ و حفظ وضعیت صحیح بدن در حین انجام فعالیت های مختلف از وارد آمدن فشار مضاعف به ساختار مفاصل ستون فقرات گردنی ، پشتی و کمری و همچنین از راستا گیری نا مناسب آن ها جلوگیری کرده و امکان بهبود درد های منتشر به گردن، سر شانه ها ،کمر، لگن و پاها را فراهم می سازد.
در این مرکز با توجه به وضعیت بدنی هر فرد تمرینات درمانی مناسب برای اتخاذ وضعیت صحیح مفاصل بدن به وی آموزش داده می شود و با معاینات دوره ای به شکل ماهانه از نحوه صحت انجام دستورات حرکتی اطمینان حاصل می شود.
این آموزش ها می تواند برای افراد مختلف و در هر سنی سودمند باشد. برخی گروههای هدف نظیر دانش آموزان دختر و پسر، کارمندان اداره جات و یا افراد شاغل در کارگاه ها و واحد های تولیدی، پس از یک ارزیابی جامع بیومکانیکی و اسکلتی می توانند از مزایای چنین برنامه ای بهره مند گردند.

 

p11 p12

 

تمرین درمانی (therapeutic exercise):
تمرینات درمانی همان حرکات بدنی هستند که بشکل تخصصی برای تصحیح ناهنجاری ها و بهبود عملکرد سیستم عضلانی- اسکلتی تجویز می شوند. این تمرینات طیف وسیعی از فعالیت ها رو شامل میشوند: از تمریناتی بسیار ویژه که به یک قسمت یا گروه عضلانی خاصی از بدن محدود می شوند تا فعالیت های جنرال و متنوعی که هدفشان رساندن بیمار به سطح مطلوبی از آمادگی فیزیکی برای انجام فعالیت های مختلف می باشد. اهداف چنین برنامه تخصصی تمرین درمانی شامل موارد زیر می باشد:
- فراهم نمودن امکان جا بجایی
- متحرک سازی مفاصل بخصوص در موارد پس از جراحی ها
- بهبود ظرفیت قلبی-تنفسی
- بهبود هماهنگی ،تحمل و قدرت عضلانی
- بهبود وضعیت تعادلی بدن
- فراهم نمودن امکان برگشت به مهارت فیزیکی قبل از آسیب
در این مرکز تمرینات درمانی بصورت کاملا تخصصی و بنا به نیاز هر بیمار تجویز می شوند و پس از آموزش اولیه جهت پیشرفت تمرینات و یا ایجاد تغییرات در آن، ویزیت های دوره ای به شکل هفته ای یا ماهیانه به بیمار توصیه می شود.
طب سوزنی (dry needling and biomedical acupuncture) :
در این روش درمانی از یک سوزن خشک برای درمان گره های عضلانی موسوم به نقاط ماشه ای ( trigger points) و یا دردهای با منشا درگیری پایانه های عصبی مربوط به حس درد نظیر آرتروز مفاصل ،سر دردها، کشیدگی های عضلانی یا رباطی ، دردهای میوفشیال استفاده می شود. با استفاده از این روش علامت های بالینی ضایعه نظیر کوتاهی عضلات، انقباض عروقی و درد و حساسیت ناحیه تنها چند دقیقه پس از سوزن زدن از بین میروند. البته در بیماری های مزمن تر ممکن است به چندین جلسه درمانی نیاز باشد تا از حساسیت اعصاب محیطی و مرکزی نسبت به ضایعه کاسته شود. پس از وارد کردن سوزن به عمق و عضله مورد نظر ، پاسخی موسوم به توییچ عضلانی گرفته می شود که نشان دهنده آزاد شدن گره عضلانی است. البته گاها پس از جلسه سوزن درمانی به مدت 24 تا 48 ساعت کوفتگی در ناحیه مورد درمان گزارش می شود که با توجه به اثرات درمانی مناسب و لحاظ کردن میزان منفعت ناشی از چنین درمانی اغلب نادیده گرفته می شود.

p13 p14

 

اسکن کف پا (foot scan):
یکی از راههای بررسی نقاط پر فشار کف پا هنگام راه رفتن و ایستادن استفاده از تجهیزات اسکن داینامیک کف پا است. به کمک این اطلاعات می توان نقاط پر خطر و مستعد برای ایجاد زخم و ضایعه در کف پا را شناسایی کرده و در نتیجه با ساخت کفی مناسب و لحاظ کردن اطلاعات دستگاه ، از فشار وارده بر این مناطق در حین راه رفتن کاست. بعلاوه با استفاده از اسکن می توان از انحنا ها و سایر ناهنجاری های کف پا در کنار معاینه بالینی اطلاعات دقیق و ارزشمندی کسب کرد مثلا درجه صافی کف پا یا میزان انحراف قوس های کف پا از پای طبیعی قابل ارزشیابی هستند.

p15

بیوفیدبک (biofeedback):
با کمک این برنامه درمانی در فیزیوتراپی بیماران یاد میگیرند که چطور پروسه های فیزیولوژیک بدن خود را کنترل کنند مثل کنترل مناسب قدرت عضله، توانایی ریلکس کردن عضله و بهبود هماهنگی عضلات هنگام انجام تکلیف مورد نظر. این موضوع بخصوص درباره عضلاتی که عمقی بوده و جلوی چشم بیمار قرار ندارند اهمیت پیدا میکند مانند عضلات کف لگن.
بنابراین با استفاده از بیوفیدبک درمانی ، سطحی از فعالیت عضلات بیمار به وسیله نمودارها و بازی های مختلف به او نشان داده می شود و سپس طی جلسات متمادی به رساندن فعالیت عضله به سطح مطلوبی از انقباض یا ریلکسیشن ( بسته به هدف درمان) مبادرت ورزیده میشود.
موارد تاثیر مثبت ناشی از استفاده از چنین درمانی در بی اختیاری های دفع ادرار یا مدفع، یبوست های مزمن اثبات شده است.
همچنین بیماران دچار ضایعات سکته مغزی، ام اس(multiple sclerosis) و طیف وسیعی از بیماران مبتلا به ضایعات نورولوژیک هر کدام بسته به نوع نیاز خود می توانند تحت این نوع درمان قرار گیرند.

p16

تماس با ما

آدرس: شهرک غرب، بلوار فرحزادی، پایین تر از بلوار دریا، کوچه بوستان دوم،

پلاک 1، واحد 1

تلفن:  02188376932 – 02188376822

تلفن همراه: 09126131560

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار پیشرفته

امروزامروز12
دیروزدیروز45
این هفتهاین هفته175
این ماهاین ماه1171
بازدید کلیبازدید کلی83713

خبرنامه